Ottava Tekstil San ve Tic AŞ

  • Home
  • CF İplik Üretimi

CF İplik Üretimi

Polipropilen CF İplik Üretimi

CF İplik; doğal ipekten, eritilmiş (extrude) bazı sensetik polimerlerden (polyester, nylon, polypropylene acrylics) ya da puntalanmış (entangling) ve kıvrılmış (twisting) doğal polimerlerden (viscose rayon)… meydana gelen filament çeşidine verilem addır.

Filamentlerin zincirleme bir şekilde kıvrılarak bir araya gelmesinden oluşur. (unbroken lengths of filaments) Her bir lif baştan sona ipliğin içinden geçer. Ayrıca tanımlamak gerekirse; Teksturized ve unteksturized diye ikiye ayrılır.

Polipropilen (PP) hammaddeden puntalı, bükümlü ve orta veya yüksek mukavemetli olarak üretilen CF iplik, dar dokuma, ev tekstili, iç giyim, mobilya ve tekstil aksesuarları, vs… imalatında kullanılır. Müşteri talebine göre tüm renk tonlarında ve özel uygulamalar için antibakteriyel, antistatik gibi katkı maddeli üretim yapılabilir.

CF İpliğin Avantajları ; Esneklik, Düşük yoğunluk, Düşük ısı iletkenliği, Düşük nem absorbsiyonu, Gıda maddelerine uygunluk, Minimum statik elektriklenme, Kimyasallara karşı üstün dayanım olarak tanımlanabilir.

Hava Tekstüre
BCF İplik